האתר בשלבי פיתוח אחרונים, מתנצלים על אי נעימות הזמנית :)

חיים בקהילה

נגישות
יש לנו זכות לקחת חלק פעיל במרחב הציבורי ולקבל את השירותים שקיימים בו, ולכן צריך לוודא שמאפשרים לנו לממש את הזכות הזאת. נגישות היא האופן שבו הסביבה והשירותים שבה מתאימים את עצמם לשימושם של אנשים שונים. חשוב שנכיר וננצל את זכויות הנגישות המגיעות לנו כמתמודדי נפש, כדי שנוכל להשתמש במרחב הציבורי וליהנות ממנו. בחלק זה של האתר נלמד מהי נגישות, נבין את החשיבות שלה בהקשר של בריאות הנפש ונלמד על הזכויות השונות שלנו בתחום זה. חלק זה נכתב בסיוע נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות וכן בסיוע ד"ר מיכל טנא רינדה, מורשה לנגישות השירות.
הזכויות שלנו כעובדים
חלק זה של האתר עוסק בזכויות שלנו כעובדים בשוק החופשי. הכוונה היא לעבודות שאינן במסגרת שיקומית (כמו מפעל מוגן). בחלק זה של האתר נמצא מידע על הזכויות שלנו בעבודה, על התאמות שאנחנו יכולים לקבל ועל האופן שבו המשכורת שנקבל תשפיע על סכום הקצבה שלנו. נקרא מידע לגבי הגורמים שיכולים ללוות אותנו לאורך התהליך ולסייע לנו במציאת עבודה מותאמת עבורנו.
הזכות לחיות בעצמאות
כשאנחנו חיים בעצמאות, אנחנו בוחרים כיצד לפעול בחיינו ומרגישים כי אנו בעלי השליטה על גורלנו. בחלק זה של האתר נדבר על הזכות להחליט עבור עצמנו בתחומי החיים השונים וגם על הזכות לעשות טעויות וללמוד מהן, כמו כל אחד אחר. עם זאת, חשוב שנזכור כי גם בתוך חיים עצמאיים אנו יכולים להיעזר, להתייעץ ולקבל ליווי. נלמד מהי המשמעות של חיים עצמאיים, ומתוך כך נתייחס לכשרות משפטית, ונסביר על האפשרויות של ייפוי כוח מתמשך ושל מינוי אפוטרופוס במקרה של הגבלת הכשרות המשפטית.

נושאים שיכולים לעניין אותך

יש לכם שאלה?

אנחנו כאן בשבילכם