עמוד הבית עלינו על התוכנית

על התוכנית

החזון שלנו

כל מתמודדי הנפש בישראל מממשים את זכויותיהם בבריאות הנפש ובכלל, וזוכים לתמיכה ולכבוד המאפשרים להם החלמה והשתלבות שוויונית בקהילה.

מה אני עושה בעבודה שלי בעמיתים לזכויות?

עמיתים לזכויות

ידע מקצועי וניסיון אישי למימוש הזכויות שלכם

 

עמיתים לזכויות הנה תכנית ייחודית שמטרה לתת מענה בנושאים של מיצוי זכויות ומידע על בריאות הנפש. התוכנית הוקמה מתוך אמונה שכל מתמודדי הנפש זכאים לתמיכה ולכבוד שיאפשרו להם החלמה והשתלבות שוויונית בקהילה.
אנו מאמינים בעבודה עם המתמודד עצמו ועם כל המערכות המשפחתיות, חברתיות וסביבתיות שמקיפות אותו. אנו מציעים מגוון הרצאות בנושאים שונים, ומתאימים את התוכן לכל קהל וצרכיו השונים באופן רגיש תרבותית. בנוסף, אנו מעניקים יעוצים אישיים בנושאים הקשורים במיצוי זכויות בבריאות הנפש ומנגישים מידע עשיר בתחום באתר שלנו.

 

ייחודיות תוכנית עמיתים לזכויות – מתמודדי נפש מובילים את העשייה שלנו

 

בליבה של התוכנית עומד צוות של “עמיתים.ות לזכויות”, המתמודדים בעצם עם מגבלה נפשית, אשר לצד הידע המקצועי הרב שלהם בתחום הזכויות, משתפים ומייעצים גם מניסיונם האישי. העמיתים לזכויות מעבירים את ההרצאות והייעוצים האישיים ובכך, הם מהווים מקור להשראה ונותנים תקווה למתמודדים, בני משפחותיהם, אנשי מקצוע וכל מי שזקוק להכוונה בנושא זכויות בבריאות הנפש.
העמיתים מסייעים למתמודדים ולבני משפחותיהם להכיר את המערכת ונותנים כלים פרקטיים כיצד להתגבר על הקשיים האישיים והבירוקרטיים הכרוכים בתהליכים של מיצוי זכויות. בנוסף, היכרותם של העמיתים לזכויות עם הקשיים ממקור ראשון מאפשרת להם לתווך גם לאנשי מקצוע ונותני שירות שונים את הצרכים הייחודיים של אוכלוסיית מתמודדי הנפש  ולספק כלים מעשיים להנגשת השירות למיצוי הזכויות

התכנית היא חלק מתוכניות עמיתים של החברה למתנ”סים וממומנת ע”י משרד הבריאות.

 

הרצאות ומפגשים בנושא מיצוי זכויות בבריאות הנפש

 

מחקרים מלמדים שכשעמית לזכויות מספר ממקור ראשון על התהליך האישי שעבר בעקבות מיצוי זכויותיו, מהווה השראה, מודל לחיקוי ומדרבן לפעולה. זאת ועוד, המפגש עם העמיתים לזכויות מסייע להפחית את הסטיגמה שמהווה פעמים רבות חסם משמעותי למימוש הזכויות של המתמודדים או בני משפחתם.

המפגשים משלבים פעילויות חווייתיות, שיח, קבלת כלים אקטיביים ומתן מענה לשאלות מהקהל.

 

למי מיועדות ההרצאות והמפגשים?

 

ההרצאות מיועדות למתמודדים, משפחותיהם, לקהל הרחב, לאנשי מקצוע, לארגונים ולנותני שירות. אנו עושים התאמה של כלל התכנים על פי קהל יעד ועל פי מטרות וצרכי הארגון.

 

היכן הן מתקיימות?

 

המפגשים מתקיימים בכל הארץ, העמית לזכויות מגיע אליכם. ניתן להזמין הרצאה בודדת או סדרה של מפגשים. היתרון בסדרת מפגשים הוא התהליך שעוברים קבוצת המתמודדים.

 

משתתפים מעידים על הרצאות שלנו:

 

“ההרצאה שלך הייתה מרתקת ומרגשת. הפתיחות שבה דיברת על הדרך שעברת הייתה מדהימה, והענקת לדיירים הרבה כוח ותקווה.”

“המשפחות דיברו עלייך, על הערכתם את האומץ והפתיחות שלך, על כך שהארת להם את התקווה לחיים טובים יותר לבני משפחתם.”

“כהרגלך הקסמת את כל המשתתפים. כולם ניגשו אליי אחרי ואמרו לי שהסיפור שלך נגע בהם ושאת אדם מיוחד ומעניין, ולי באופן אישי היה מרגש לשמוע את הסיפור אחרי כל הזמן שאנחנו מכירות, אז תודה ענקית שחלקת איתנו.”

 

לקריאה נוספת על ההרצאות שלנו

 

אחד על אחד – ייעוץ אישי –  שירות למימוש הזכויות שלנו בבריאות הנפש

 

ייעוץ אישי הינו שירות של עמיתים לזכויות הכולל שיחה אישית עם עמית לזכויות אשר עברו הכשרה מיוחדת בתחום זה. הייעוץ מיועד לכל אדם שיש לו שאלה בתחום הזכויות בבריאות הנפש.

העמית נותן מידע שיכול לסייע, מחבר לארגונים נוספים שיכולים לעזור, מעודד את הפונים לממש את זכויותיהם ומשתף מניסיונו האישי. במקרה הצורך, העמית יסייע לפונים לנסח מכתב בקשה או להגיש תלונה לגורם הרלבנטי.

הייעוץ הינו בנושא זכויות בתחום בריאות הנפש, ואינו מהווה ליווי רגשי או תמיכה נפשית.

מטרות היעוץ האישי:

 

  •         לתת מידע בנושא זכויות בבריאות הנפש.
  •         לסייע ולעזור ליצור קשר עם שירותי שיקום ושירותים נוספים.
  •         להפנות לגורמים מתאימים לסייע בכתיבת והגשת פנייה או תלונה.

 

לפנייה לייעוץ אישי

״טיפול נפשי בקהילה – הרפורמה בבריאות הנפש״

הזמנת הרצאות לארגונים

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם