עמוד הבית כלים למימוש זכויות

כלים למימוש זכויות

מימוש זכויות עלול להיות לפעמים תהליך מורכב ולא פשוט, במיוחד כאשר אנו נמצאים בקושי נפשי. בחלק זה של האתר ריכזנו עבורכם כלים שונים שיכולים לסייע בתהליך זה. בין השאר תמצאו כאן מילון של מונחים נפוצים בתחום בריאות הנפש; ריכוז של שאלות ותשובות חשובות הנוגעות לזכויות; אפשרות להגיש תלונה על פגיעה בזכויות שלכם, ועוד.
מילון מונחים
רשימת מילים ומונחים נפוצים בתחום בריאות הנפש, בסדר אלפביתי.
מכתב תלונה
כמתמודדי נפש מגיעות לנו זכויות לפי החוק. כשאנחנו רוצים לדעת עוד על הזכויות שלנו בבריאות הנפש, חשוב שנדע לפנות למקום המתאים. כמו כן, חשוב שנדע איך להתלונן במקרה שאנחנו לא מקבלים את הזכויות המגיעות לנו. הטופס המצורף יעזור לכם בכתיבת מכתב התלונה שלכם.
ארגוני סיוע
קיימים ארגוני סיוע רבים הפועלים במסירות במטרה לספק לנו תמיכה, הכוונה, ייעוץ וליווי בתחומים רבים ומגוונים. בחלק זה של האתר תוכלו לאתר את הגורם המדויק שיוכל לעזור לכם וללוות אתכם בכל אחת מהסוגיות, למשל במימוש זכויות, בקבלת סיוע נפשי, בקבלת ייעוץ והכוונה משפטית ועוד. אתם מוזמנים למצוא את הסיוע הנכון עבורכם.
מפת זכויות
מפת הזכויות שלנו תסייע לכם להתמצא בתוך המידע שקיים באתר. יש לכם שאלות לגבי נושא מסוים? הייתם רוצים להעמיק יותר באחת הזכויות? המפה פורשת בפניכם את כלל הנושאים הקיימים בעולם הזכויות בבריאות הנפש, ובעזרתה תוכלו לנווט בקלות לעבר הנושא הרלוונטי עבורכם.
שאלות ותשובות
בחלק זה תוכלו לקרוא תשובות לשאלות נפוצות בנושאים כגון טיפול ושיקום, חיים בקהילה וזכויות כלליות.

נושאים שיכולים לעניין אותך

״טיפול נפשי בקהילה – הרפורמה בבריאות הנפש״

הזמנת הרצאות לארגונים

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם