עמוד הבית טיפול ושיקום טיפול נפשי בצבא ארגוני סיוע בהתנדבות לצבא ושירות לאומי

ארגוני סיוע בהתנדבות לצבא ושירות לאומי

גוונים

עמותת גוונים מעניקה מערך מענים רחב לטווח מגוון של מתמודדים עם מוגבלויות. שיטת העבודה של העמותה מתבססת על גישה אישית וקהילתית – בה כל אדם מבנה את תכנית ההתפתחות האישית שלו, בליווי איש מקצוע מנחה. גישה זו מסייעת לכל אדם לגבש תהליכי קבלת החלטות עצמאיים, ולרכוש את סל הכלים והמיומנויות הנדרשות למימוש המטרות והרצונות האישיים בהווה ובעתיד. תכניות העבודה האישיות משתלבות באחד או יותר מסלי השירות הניתנים בעמותה.

העמותה מעניקה שירותי הנחייה ופיתוח מיומנויות בתחום התעסוקה וניהול קריירה, ליווי בעת כניסה למסלולי שירות צבאי ושירות לאומי – אזרחי, לימודי מקצוע ותואר אקדמאי, יזמות עסקית, השתתפות והובלה בזירת המעורבות החברתית, דיור בקהילה ועוד. תהליך העבודה האישי שזור בעשייה קבוצתית, לצד חיבור לקהילה, כחלק מהעצמה אישית וקהילתית, בה כל הצדדים נתרמים.

https://www.gvanim.org.il/he

טלפון: 9913*

08-6220800

אימייל:

gvanim@gvanim.org.il

בת עמי

בת עמי פועלת לקידום שינוי חברתי, ערכי הערבות ההדדית והצדק החברתי על ידי הפעלת מתנדבים בתוכניות של הכנה לשירות, תכניות של שירות לאומי-אזרחי והמשך ליווי אחרי שירות. בת עמי שמה דגש בכל תכניותיה על התנדבות, מנהיגות, העצמה ועשייה, תוך מתן הזדמנויות שוות לכלל בוגרי י”ב המעוניינים לשרת בשירות הלאומי.

בנות ובנים, דתיים וחילוניים, יהודים וערבים, עולים וותיקים, נוער בסיכון ובעלי מוגבלויות, יוצאים לחיים מנקודת זינוק שווה ומשתלבים בלב העשייה של החברה הישראלית.

מוקד תכנית משלבים: 052-4092561

בת עמי : 052-6070642

אימייל:

sleumi@bat-ami.org.il

שלומית

שלומית היא עמותה פלורליסטית א-פוליטית, המציעה מגוון רחב של פתרונות לצעירים ולצעירות, בוגרי תיכון בגילאי 18-23, שאינם מגויסים לצה”ל (בעלי פטור משירות צבאי) בנות ובנים יהודיים, חילונים ודתיים, בנות ובנים מהחברה הערבית והדרוזית, צעירות וצעירים עם מגבלה, נוער בסיכון ועוד.

שלומית הינה חלוצה בהפעלת שירות לאומי אזרחי לבנים, כמו כן היתה הראשונה בהפעלת שירות אזרחי במגזר הערבי. זכותם לשירות לאומי ואזרחי ולזכויות המוקנות בגינו, הובטחה לאחר מאבק ציבורי ומשפטי ממושך שניהלה העמותה, לרבות פנייה לבג”צ בשנת 1996.

https://www.shlomit.org.il/

טלפונים:

6129*

03-6129202

אימייל:

info@shlomit.org.il

התוכניות בבריאות הנפש נקראות : שחר ושיבולת

תכנית ניצוץ

התוכנית מיועדת להכין וללוות מלש”בים(מועמד לשירות בטחון) ,חיילים וחיילות המתמודדים עם מצבי סיכון ומשבר, לשירות משמעותי ולשילוב מייטבי בחברה.התוכנית מציעה מענה מותאם ומקיף משלב טרום השירות למכלול הצרכים והאתגרים בשירות הצבאי ובחיים האזרחיים.(כגון:מיצוי זכויות, קשר עם מפקדים,תנאי שירות, תווך עם גורמי צבא,ועוד.) מטרת התוכנית היא ליווי פרטני של מלש”בים,חיילים וחיילות משלב צו ראשון ועד חצי שנה לאחר השחרור.התוכנית מיועדת לנוער וצעירים מרגע קבלת צו ראשון ועד חצי שנה לאחר השחרור.
ליווי למלשב”ים מאפשר:

  • הכנה להליכים צבאיים, קשר מול גורמי צבא, התמודדות עם חסמים והערכות משפחתית לגיוס.
  • ליווי תמיכה וסיוע לחיילים במצבי סיכון במהלך השירות הצבאי.
  • ליווי וייעוץ לאנשי מקצוע ולמסגרות / תוכניות המלוות צעירים וצעירות בשלבים השונים של ההכנה לשירות ובמהלך השירות הצבאי.

תכנית ניצוץ

טלפון:

077-2705348

אימייל:

Mim-rev@bshemesh.co.il

״טיפול נפשי בקהילה – הרפורמה בבריאות הנפש״

הזמנת הרצאות לארגונים

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם