עמוד הבית הרצאות ההרצאות שלנו

ההרצאות שלנו

סיפור אישי

הסיפור האישי מאפשר צוהר פנימה לעולמו של המתמודד. בסיפור נתוודע למחשבות, רגשות, דילמות ופעולות שליוו את תהליך מיצוי הזכויות לאורך הדרך וכיצד אלו בסופו של דבר הובילו לתהליך של שינוי, תקווה והחלמה. מטרת ההרצאה להקנות לשומעים התבוננות מחודשת על תהליך השיקום, להבין מה מסייע ואיך מתגברים על המכשולים שכרוכים בתהליך מיצוי הזכויות.

“ההרצאה שלך הייתה מרתקת ומרגשת, הפתיחות בה דיברת על הדרך שבה עברת הייתה מדהימה והענקת לדיירים הרבה כוח ותקווה”

“המשפחות דברו על הערכתם את האומץ והפתיחות שלך ועל כך שהארת להם את התקווה לחיים טובים יותר לבני משפחתם”

“הצלחת להקסים את כל המשתתפים. כולם ניגשו אלי אחרי ואמרו לי שהסיפור שלך נגע בהם ושאת אדם מיוחד ומעניין ולי באופן אישי היה מרגש לשמוע את הסיפור, אז תודה ענקית שחלקת איתנו.”

טיפול נפשי בקהילה - הרפורמה בבריאות הנפש

אנו חיים בעולם משתנה ודינמי, שמציב בפנינו אתגרים רבים הקשורים לבריאות הנפשית של כל אחד ואחת מאתנו. אחד מכל חמישה אנשים יחווה במהלך חייו משבר נפשי שידרוש טיפול, וכולנו מכירים אדם כלשהו שעבר או עובר משבר. כולנו כחברה זקוקים לידע על זכויות טיפול וכיצד לפעול ברגע הצורך – בני משפחה, מתמודדים, אנשי מקצוע וכלל הקהילה.

בהרצאה זו תקבלו ידע על השינויים שנעשו בתחום בריאות הנפש, כיצד מקבלים כיום טיפול נפשי מקופות החולים ואיך פועלים כאשר יש קושי בקבלת הזכויות. ההרצאה משלבת דוגמאות אישיות רבות, דיון ומענה על שאלות מהקהל.

שירותי סל שיקום

כל אדם רוצה לחיות בכבוד, בעצמאות ולקבל החלטות על חייו. לפעמים כאשר אדם חווה משבר נפשי במהלך חייו הרצון הזה הופך להיות למורכב וקשה ליישום ונשאלת השאלה כיצד אדם יצליח להשיג שליטה מחודשת על חייו ומצבו ולהשיג שנית את עצמאותו.

בהרצאה זו תקבלו מידע על שירותי השיקום השונים בכל תחומי החיים תוך שיתוף בדוגמאות אישיות של המרצים, בעלי ידע מניסיון אישי שחוו בעצמם את תהליך קבלת סל השיקום ושירותיו השונים. כמו כן תהיה התייחסות לקשיים שיכולים לקרות במהלך קבלת שירותי השיקום דרך שאלות ודוגמאות שהקהל מציף, ויינתנו כלים להתמודדות עם הקשיים.

נגישות

אנשים עם מוגבלות יכולים להגיע בחיי היום יום להישגים רבים, אנו שומעים מדי יום על אנשים עם כל מיני מוגבלויות שמצליחים לנצח את הקשיים. ומצד שני דווקא בפעולות היומיומיות הם נתקלים בחסמים ומחסומים – כאשר המרחב הציבורי אינו מותאם עבורם. האתגר הוא גדול פי כמה כאשר מדובר במגבלה נפשית שפעמים רבות אינה נראית, והאדם נדרש לתווך ולהסביר לסביבה את צרכיו.

בהרצאה זו תקבלו את הידע הדרוש כדי לבקש עבור עצמכם או אדם אחר את הדברים שייקלו  בקבלת שירות (בבנק, דואר, סופר, משרדי ממשלה, עסקים ועוד). נציין שתי זכויות שנקראות “פטור מתור” ו”פטור מתשלום למלווה” שיסייעו בכך תוך התנסות חווייתית כדי לתרגל את מימוש הזכויות.

ייצוג/סינגור עצמי

לכל אדם יש זכות להיות שותף בהחלטות הנוגעות למצבו ולמהלך חייו. יחד עם זאת, לעיתים קרובות אנשים עם מוגבלות מעורבים פחות בבחירות פשוטות באשר להתנהלות בחיי היום יום ובקבלת החלטות בנוגע לחייהם. הדבר מורכב אף יותר כאשר מדובר על מגבלה נפשית שהיא אינה נראית ואדם פעמים רבות גם צריך להסביר ולתווך

לסביבה את מחלתו ולהגן על זכויותיו הבסיסיות.
בהרצאה זו תקבלו ידע על נושא הסנגור העצמי ועל היכולת ללמוד לקחת חלק בהחלטות היום יומיות. ההרצאה משולבת בדוגמאות אישיות, הפעלות וסימולציות כדי לתרגל ולהמחיש את הצורה שבה רצוי שאדם ייצג את עצמו למימוש זכויותיו מול אנשים או המערכת.

מיצוי זכויות והחלמה

החלמה היא שיבה לחיים בעלי משמעות ומטרה. ההרצאה תאפשר לכל אחד לחשוב על תהליך ההחלמה הייחודי והאישי הנכון לו, הכרות עם גישת ההחלמה וכיצד בעזרת מיצוי זכויות ניתן לתמוך בתהליך של שינוי העמדות, הערכים, הרגשות ויצירת חיים משמעותיים ומספקים לצד ועם המחלה. זהו מפגש המעורר מחשבה ולקיחת אחריות ומעודד לאקטיביות בתהליך ההחלמה שלנו.

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך

״טיפול נפשי בקהילה – הרפורמה בבריאות הנפש״

הזמנת הרצאות לארגונים

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם