האתר בשלבי פיתוח אחרונים, מתנצלים על אי נעימות הזמנית :)

זכויות בטיפול רפואי

חוק זכויות החולה נחקק בשנת 1996 במטרה להגדיר את זכויות המטופלים בכל טיפול רפואי, נפשי או גופני. חשוב שנכיר את הזכויות השונות שמגיעות לנו בקבלת טיפול גופני או נפשי, כדי להבטיח שנקבל טיפול שוויוני ומכבד. בחלק זה של האתר נכיר את החוק ואת הזכויות שכלולות בו, כגון הזכות לכבוד ולפרטיות במהלך הטיפול בנו, הזכות לסודיות ועוד.

אילו זכויות מגיעות לנו לפי החוק?
כשאנחנו נמצאים בהליך של טיפול רפואי, יש לנו זכויות רבות שחשוב שנכיר ונממש. בחלק זה נתייחס לשאלות שונות הקשורות לזכויות שלנו, למשל: מתי מותר לנו להביא מלווה לטיפול? מהי הזכות לפרטיות ולכבוד בטיפול רפואי? האם מותר לנו לקבל ייעוץ מקצועי נוסף? נתייחס לזכות שלנו להסכים או לא להסכים לטיפול ונלמד מהי הסכמה מדעת ובאילו מקרים מותר לטפל בנו ללא הסכמה. נקרא גם סיפורים אישיים של עמרי, של מרי ושל אביתר, שיעזרו לנו להבין את התשובות לשאלות.
מהן הזכויות שלנו לגבי המידע הרפואי שלנו?
בכל מצב יש לנו זכות לקבל מידע מלא על האבחנה שלנו ועל אופן הטיפול בנו. על המטפל לספק לנו את המידע באופן נגיש וברור. בחלק זה נלמד מהי ועדת אתיקה וכיצד היא קשורה למידע הרפואי שלנו. נתייחס לזכויות שלנו לגבי התיק הרפואי ולגבי אישורים רפואיים, וכן נבין אם המידע הרפואי שלנו יכול לעבור מהמטפל לאנשים נוספים.
מהו חוק זכויות החולה?

נושאים שיכולים לעניין אותך

יש לכם שאלה?

אנחנו כאן בשבילכם